CanliRadyoDinle.com

Neden dinleyemiyorum?  -  Radyo ekle  -  iletişim
 
  
 
 

Radyolar

 
 

Pop

 
 

Arabesk

 
 Yabanci  
 Genel  
 THM-TSM  
 Haber  
 Spor  
 Dini 
 
 
 
 

Trt fm Çalıyor..

Hakkında

 
 
  ok

Türkiye'nin ilk radyo kanalıdır. Devlet tarafından kurulup geliştirilmiştir.
TRT FM ve Yurdışına 27 ayrı dilde yayın yapan Türkiye'nin Sesi Radyosu ve bu radyoya bağlı Turizm Radyosu yoluyla, 6 ayrı radyo kanalından yayın yapmaktadır.
Türkiye'nin kamu yayıncılığı yapmakla görevlendirilen tek yayın kuruluşu TRT , halkın geri bildirimine önem veren açık, dinamik, üretken ve en önemlisi cumhuriyet ilkelerine bağlı, tarafsız yayıncılığı hedef edinmiştir.TRT ,yönetimi ve personeli, dün olduğu gibi bugün de, bu ilkeler çerçevesinde TRT ' yi, sizlerin de desteği ile yarına, daha büyük başarılarla taşıyacaktır.
Gerçekleştirdiği ulusal, uluslararası ve uydu yayıncılığı ile dünyanın sayılı yayın kuruluşları arasında yer alan TRT , devlet adına radyo ve televizyon yayınlarını gerçekleştirmek amacıyla, 1 Mayıs 1964 te, özel yasayla özerk bir kamu tüzel kişiliğine sahip olarak kuruldu. TRT ' nin özerkliği, 1972 deki anayasa değişikliği sırasında kaldırıldı ve kurum ?tarafsız? bir kamu iktisadi kuruluşu olarak yeniden düzenlendi.

49. Eurovision şarkı yarışması, İstanbul da ülkemiz ve kurumumuz evsahipliğinde ilk defa iki aşamalı olarak gerçekleştirilerek, 36 ülkeye canlı yayın iletimi sağlanmıştır.
TRT Turizm Radyosu, 24 saat aralıksız yayın yapmaya başladı. Türkiye ve dünya stüdyolardan dinleyicilerine ulaşan radyo, çeşitli dillerde İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça ve Yunanca yayın yapıyor.
Türkiyenin kamu yayıncılığı yapmakla görevlendirilen tek yayın kuruluşu TRT ilk günden bugüne, öğreten, dinlendiren, eğlendiren ve düşündüren farklı renklerdeki programları ve programcıları, kaliteli Türkçe müzik yayını; ilkeleri doğrultusunda; güçlü bir yayın kadrosu ve gerekli teknik donanım ile 24 saat dinamik yayınlarını sürdürmektedir.
Merkezi Ankara'da bulunan kurumun, İstanbul, İzmir, Trabzon, Diyarbakır, Antalya, Çukurova, Diyarbakır, Erzurum illerindeki bölge müdürlükleri yoluyla hizmetlerini sürdürmektedir.


Trt fm'den bazı programlar:
RADYO KEYFİ
BİZ BİZE
BUYRUN RADYO
AKŞAM SEFASI
GECEYE DOĞRU
GECEDEN SABAHA
Websitesi : trt.net.tr

 

Trt Fm
Yayın alanı Tüm Türkiye
İlk yayın tarihi
Müzik Türü Pop
Yayın merkezi Ankara
Radyo dili Türkçe
Telefon +903124904300
Faks +903124904300
Adres Aktif Hat TRT Sitesi Turan Güneş Bulvarı 06540 Or-an Ankara
Mail mailto:aktifhat@trt.net.tr
Website http://www.trt.net.tr/


 
 

Diğer Radyolar

 
   
     
 
 
     
 

2006-2021 Canliradyodinle.com 15 yaşında! TM Telif hakları kanununca korunmaktadır - internetten canlı radyo dinle

Radyo dinle  | Radyo  | Radyo  | Sitemap  | Telif  | Gizlilik sözleşmesi  | Radyo frekansları  | |  Valid CSS! | muhabbet.org

  
     
close