CanliRadyoDinle.com

Neden dinleyemiyorum?  -  Radyo ekle  -  iletişim
 
  
 
 

Radyolar

 
 

Pop

 
 

Arabesk

 
 Yabanci  
 Genel  
 THM-TSM  
 Haber  
 Spor  
 Dini 
 
 
 
 

Diyanet radyo Çalıyor..

Hakkında

 
 
  ok

Diyanet Radyo,Türiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanlığı ve TRT ortaklığıyla 08/07/2013 yılında yayın hayatına geçmiştir. Genellikle dini sohbet,Kuranı Kerim,hadis,kelam,fıkıh dersleri yayımlamaktadır.Zaman zaman Diyanet TV'yle ortak yayın yapmaktadır.Öncelikle karasal ve uydudan yayına başlayan Diyanet Radyo daha sonra internet üzerinden de yayına başlamıştır.

Diyanet radyo programları,

Kur'an Kıssaları
En güzel kıssaları Kuran anlatır. Kıssaların en güzelini Abdurrahman Akbaş’ın dilinden istisnasız haftanın her günü saat 14.00 da Diyanet Radyoda dinleyebilirsiniz.

Kuran Yolu (Tefsir)
Hayat rehberimiz Kuran-ı Kerimi anlamak artık daha kolay. Haftanın her günü saat 17:00'de Erol Eren’nin sunumu ile Kuran Yolu bizi hayat rehberimize yakınlaştırıyor.

Hadislerle İslam
Peygamber Efendimizin her sözü hayatımıza rehberdir. Hadislerle İslam, bu rehberi evinize getiriyor. Hadislerle İslam, Ahmet Cihat Sancar’ın sunumu ile haftanın her günü saat 13:00 da, diyanet radyoda.

İlmihal
Gündelik hayatımızda bizi ilgilendiren dini konular Timur Çayır’ın sunumuyla haftanın her günü saat 15.00 da İlmihal programında.

Deyimlerin Dilinden
Halkın bilgeliği büyüktür. Deyimlerimiz tarihimizden süzülmüş hikmetlerdir. Onları daha iyi anlamak için Salı ve Perşembe günleri saat 17:00 da Handan Demiralp ile Deyimlerin Dilinden’e kulak verelim.

Lisan-ı Hal
Her kıssada bir hisse saklıdır. Lisan-ı Hal ile kıssadan size düşen hisseyi almaya ne dersiniz? Lisanı Hal Haftanın her günü saat 09:00 da diyanet radyoda

Yıldızların İzinde
Gece karanlığında yıldızlarla buluruz yolumuzu. Yıldız gibi aydınlık örnek hayatları Hayri Küçükdeniz Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri saat 16:00 da anlatıyor. Diyanet Radyo sizi Yıldızların İzinde ile bir başka alime, bir başka aleme taşıyor.

İstek Saati
Biz de sizi dinliyoruz. İsteklerinizi hafta içi her gün saat 10:30-12:00 arası İstek Saatinde gerçekleştirebilirsiniz. İstek Saati, sizin dilediğiniz ezgi ve ilahilerle Diyanet Radyo’da.

Nüktedan
Nüktedan kısa hikayeler ile haftanın her günü saat 12:00 da Uğur Subaşı’nın sunumu ile hayata neşeli anlamlar katıyor. Nükteyi yakalamak için Nüktedan Diyanet Radyoda. Diyanete Soralım
Dini konularda aklınızda soru kalmasın. Diyanete soralım, hafta içi saat 20:00 da din konusunda en sık sorulan sorulara cevaplar sunuyor.

Radyo Mikrofonu
Herkesin söyleyecek sözü vardır. Bu kez size uzatıyoruz mikrofonu, önemli mevzularda sizin yorumlarınızı dinliyoruz. Radyo mikrofonu, Hafta sonları saat 11.00 da Diyanet Radyoda.

Kuran-ı Kerim ve Meali
Ve ize kuri-el Kur’an-u festemi’u-leh… Kuran okunduğunda onu dinleyiniz buyuruyor ayet. Erhan Mete’nin kıraati ve Mehmet Emin Ay’ın meali ile haftanın her günü saat 06:00’te Kuran-ı Kerim ve Meali Şerifi Diyanet Radyoda.

Vefa Apartmanı
Yazar Sadık Yalsızuçanlar'la Vefa Apartmanı... Tarihimizi oluşturan abide kişiliklerin dünyasına yolculuk. Geçmiş, bugün ve gelecek içiçedir.Tarihi bugünde yaşamak için Vefa Apartmanı'nda buluşalım. Salı akşamları saat 22:00 da Sadık Yalsızuçanlar Diyanet Radyoda.

Haberler
Siz Diyanet Radyoyu dinlerken, biz sizin için günün önemli gelişmelerini takip ediyoruz. Mahpeyker Aksu’nun sunumuyla Hafta içi her gün saat başı bilmeye değer haberler diyanet radyoda.

Bir Dakika
Bazen bir ömür sığar bir dakikaya. Öyle bir hikmettir gizlenir ki bir dakikaya, bir ömre bedeldir. Mevlana İdris’in hazırlayıp, Nisan Kumru’nun seslendirdiği Bir Dakika haftanın her günü saat başlarında sizi bir dakikanın sonsuzluğuna sürükleyecek.

Radyo Tiyatrosu
Eski adamlar radyoyu anlatırken 'Ah neydi o radyo tiyatroları' derler. Diyanet Radyo'da gelenek sürüyor. Radyo oyunlarını dinlerken, dizi ve filmlerde bulamayacağınız bir giz, bir haz var

Bir Soru Bir Cevap
Kaynak Diyanet İşleri Başkanlığı, Seslendiren Ahmet Cihat Sancar

Bir Ayet Bir Hadis
Kaynak Diyanet İşleri Başkanlığı, Seslendiren Hayri Küçükdeniz

Tarihe Yazılanlar
Hazırlayan Nur Kösem, seslendiren Uğur Subaşı

Örnek Şahsiyetler
Hazırlayan Nur Kösem, Seslendiren İbrahim Bildir

Diyanet radyo frekansları, İstanbul: 103.0 FM Ankara: 88.4 FM İzmir: 98.7 FM Bursa: 97.9 FM Kocaeli: 99.5 FM Sakarya: 91.5 FM Adana: 104.0 FM Antalya: 101.9 FM Mersin: 103.5 FM Samsun: 105.8 FM Trabzon: 92.5 FM Tekirdağ: 95.2 FM Malatya: 91.3 FM Sivas: 92.3 FM Konya: 96.1 FM Kayseri: 106.7 FM Bolu: 93.4 FM Erzurum: 89.6 FM Gaziantep: 88.0 FM Denizli: 90.5 FM Manisa: 94.3 FM Kütahya: 100.8 FM Eskişehir: 89.6 FM Diyarbakır: 88.0 FM Şanlıurfa: 103.6 FM

UYDU BİLGİLERİ

Frekans: 11555, Polarizasyon: V - Dikey, Kapsama: Batı, SR: 27500, FEC: 3/4, A-PID: 2416, Uydu: Türksat 3A


 

Diyanet radyo
Yayının yapıldığı şehir Ankara
Slogan bizde sizi dinliyoruz
Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulv. No : 147/A 06800 Çankaya/Ankara
Tel : +90 0(312) 295 74 43
Fax : +90 212 282 42 22
E-mail : bilgi@diyanetradyo.com
Website diynetradyo.com


 
 

Diğer Radyolar

 
   
     
 
 
     
 

2006-2021 Canliradyodinle.com 15 yaşında! TM Telif hakları kanununca korunmaktadır - internetten canlı radyo dinle

Radyo dinle  | Radyo  | Radyo  | Sitemap  | Telif  | Gizlilik sözleşmesi  | Radyo frekansları  | |  Valid CSS! | muhabbet.org

  
     
close