CanliRadyoDinle.com

Neden dinleyemiyorum?  -  Radyo ekle  -  iletişim
 
  
 
 

Radyolar

 
 

Pop

 
 

Arabesk

 
 Yabanci  
 Genel  
 THM-TSM  
 Haber  
 Spor  
 Dini 
 
 
 
 

Açık radyo Çalıyor..

Hakkında

 
 
 
  ok

Açık Radyo, İstanbul ve çevresine yayın yapan bölgesel bir radyo istasyonudur. Genel olarak dünya müzikleri, caz, geleneksel Türk müziği çalınmaktadır. İstanbul'da Fm bandı 94.9 MHz'den ya da Açık Radyo internet sitesi üzerinden dinlenebilir.

13 Kasım 1995'te yayına geçen Açık Radyo, İstanbul ve çevresine yayın yapan, 92 ortaklı anonim şirketine bağlı bölgesel bir radyo istasyonudur. Hissedarların her birinde “ortaklık belgesi” olarak Abidin Dino'nun –1’den 100’e kadar numaralanmış– Tuğralar serisi litografilerinden biri vardır. Arkasında şu ibare yer almaktadır:

"Özgür, bağımsız, demokratik haysiyetli, duyarlı ve sıradışı bir radyo kurma projesine, 1995’te verdiğiniz desteğin Türkiye’de yeni projelere örnek olması dileğiyle..."internette Açık radyo,

Açık Radyo, 1997 yılı başında internet üzerinden yayın yapmaya başladı. Açık Radyo’nun internet sayfasından 11 Mayıs 2000 tarihinden beri canlı yayın dinlenmektedir. 2001 yılı Kasım ayından itibaren Açık Site'yi sunmaya başladı. Açık Site'de Açık Radyo'da yayınlanan programların deşifre edilmiş metinlerinin yanı sıra, dünyadan çeşitli yazar ve çizerlerin metinlerine, çizimlerine ve dünya medyasından bağlantılara da yer veriliyordu. 1 Aralık 2004 tarihinden Açık Site'nin paralı aboneliği kaldırılarak, içeriği radyonun internet sayfası ile birleştirilmiştir ve www.acikradyo.com adresinde yayınlanmaya devam etmektedir. Açık Radyo web mekânında 17,000 civarında makale, röportaj, analiz yer alıyor. Sitenin aylık ortalama kullanıcı sayısı 40 bin ve sayfa açılımı da 165 bini buluyor.

Kaynak: wikipedi

 

Açık radyo
Yayının yapıldığı şehir İstanbul
Slogan Dünyanın tüm seslerine, renklerine ve titreşimlerine açık radyo.
İlk yayın tarihi 13 Kasım 1995 Pazartesi
Frekans 94.9 (İstanbul)
Website http://www.acikradyo.com.tr/


 
 

Diğer Radyolar

 
   
     
 
 
     
 

2006-2021 Canliradyodinle.com 15 yaşında! TM Telif hakları kanununca korunmaktadır - internetten canlı radyo dinle

Radyo dinle  | Radyo  | Radyo  | Sitemap  | Telif  | Gizlilik sözleşmesi  | Radyo frekansları  | |  Valid CSS! | muhabbet.org

  
     
close